Patologie w polskim systemie edukacji

Pisanie prac licencjackich z Pedagogiki jest reczą bardzo wymagającą. W poniższym artykule zostaną przytoczone rozmaite patologie, które wiążą się z polskim systemem edukacji. Temat pracy licencjackiej, który traktuje o różnych problemach polskiej edukacji.

Zacznijmy od rzeczy podstawowej, czyli dużej ilości osób w klasie. Regułą jest, że klasy liczą z reguły od 20 do 30 osób. W klasie takiej bardzo ciężko jest utrzymać uwagę uczniów. Wyjątkowo trudno uczyć w takich warunkach przedmiotów ścisłych, takich jak matematyka i fizyka. Można wręcz powiedzieć, że polski sytem edukacji, wręcz zniechęca do obcowania z naukami ścisłymi. Często wręcz wbija się tam uczniom w głowę przekonanie, że nie mają oni talentu do przedmiotów matematycznych.

Efekt jest taki, że w przyszłości wybierają oni łatwiejsze studia humanistyczne. Z reguły osoby o wykształceniu humanistycznym zarabiają mniejsze pieniądze, aniżeli osoby, które ukończyły studia ścisłe. Zły sposób uczenia przedmiotów ścisłych powoduje olbrzymi deficyt inżynierów oraz informatyków.

Kolejną wadą publicznego systemu edukacji, jest to, że wszyscy uczniowie liceum uczą się rzeczy podobnych. Takie liceum daje wiedzę bardzo ogólną, którą bardzo ciężko zamienić na pieniądze. Kolejną wadą tego systemu jest tzw. koedukacja. Wiele badań potwierdza, że dziewczynki i chłopcy uczą się efektywniej, gdy uczy się ich oddzielnie. W klasach koedukacyjnych chłopcy są bardziej skupieni na adorowaniu dziewczynek, więc siłą rzeczy proces nauczania musi na tym tracić.

Najbardziej efektywna nauka jest w przypadku zajęć indywidualnych – jeden na jeden. W ten sposób szybko można nauczyć się języków obcych. Indywidualnych trenerów mają również sportowcy. Na edukacji indywidualnej bazuje szwajcarski system edukacji. W systemie mistrz – uczeń wykreowano największych geniuszy sztuki, takich jak Michał Anioł lub Leonardo da Vinci. Edukacja indywidualna w Polsce działa, ale stać ją często dla najbogatszych. Edukacja indywidualne to też fajne zagadnienie na pracę licencjacką z Pedagogiki.

Pisanie prac licencjackich z Pedagogiki może być bardzo ciekawe.

Pisanie prac licencjackich z Pedagogiki może bardzo inspirować. Edukacja w Polsce, to branża, w której działa tysiące małych firm. Usługi, które oferują te podmioty, są z reguły wyższej jakości, aniżeli te oferowane publicznie.

Dodaj komentarz