Temat pracy magisterskiej z Pedagogiki: Internet i jego wykorzystanie w edukacji.

Prace magisterskie z Pedagogiki są bardzo zróżnicowane.  Tematem, który jest bardzo ciekawy to z pewnością wykorzystanie Internetu w służbie edukacji. Jest to bardzo ciekawy temat, ponieważ Internet zrewolucjonizował wiele różnych dziedzin naszego życia.

Z pewnością zrewolucjonizował już edukację. Zwłaszcza tą o charakterze indywidualnym, prywatnym. Powiedzenie “czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” – już nie obowiązuje.

Obecnie dzięki komputerowi, można łatwo znaleźć odpowiedniego nauczyciela. Często można zapoznać się również z opiniami o tym nauczycielu. O wiele łatwiej uczyć się języków obcy. Dzięki Skypowi można uczyć się angielskiego, na bardzo wysokim poziomie, bez konieczności wychodzenia z domu.

Kolejna rewolucja dotyczy nauki informatyki. Branża ta w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Jest to nauka bardzo tania. Wystarczy kupić parę ebooków z Internetu i już można uczyć się rozmaitych języków programowania. Nauka ta może się bardzo dobrze opłacić. Programiści to jedna z najlepiej zarabiających grup zawodowych. Jest na nich olbrzymi popyt. W samej Unii Europejskiej będzie brakować 1 miliona programistów.

Internet może zrewolucjonizować nauczanie niektórych dziedzin, ale nie wszystkich. Przez Internet nie nauczymy się raczej tańca towarzyskiego, czy też Judo. Nie nauczymy się również praktycznego spawania, czy też kierowania tirem. Wszędzie, gdzie potrzebne jest fizyczna siła oraz wyczucie, tam internet nie jest tego w 100% zastąpić. Przynajmniej na dzień dzisiejszy,

Internet z pewnością  ułatwił dostęp do tysięcy darmowych wykładów i filmów, które rozwijają intelektualnie. Jest to fakt, którego nie da się przecenić. Pedagog przyszłości musi myśleć o Internecie, jako swoim potencjalnym miejscu pracy. Już teraz istnieje wiele firm, które zajmują się uczeniem przez Internet. Praca magisterska z Pedagogiki, która traktuje o Internecie, może być bardzo użyteczna.

Prace magisterskie z Pedagogiki – mogą fascynować!

Internet daje dostęp do klienta, który może pochodzić potencjalnie z każdego kraju na kuli ziemskiej. Praca magisterska z Pedagogiki, która tyczy się tego tematu, może bardzo rozwijać. Współczesny pedagog musi być świadom potęgi Internetu, ponieważ jego wykorzystanie, może być dla niego kluczem do finansowego sukcesu.

Dodaj komentarz